DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Náboženství

Náboženství

     Nejmíň 90 procent Thajčanů vyznává théravádu, nejstarší školu budhizmu. Dostala se sem z Indie přibližně v 3.století před Kristem a čerpá z budhistického kanonu Tripitaka napsaného jazykem páli. Thajská forma však zahrnuje více hinduistických, tantrických a mahájánských vlivů. Například uctívání Budhových zobrazení pochází z mahájány (mladší směr budhizmu). Rozšířená je také animistická víra v duchy a magii, ale také v astrologii. Thajčané věří, že budhizmus patří k třem silám, které prepožičiavajú jejich království silu. Další dvě jsou monarchie a národnost. Náboženské rituály zpestřují běžný život, nejméně ve formě získávaní budhistických zásluh.
     Většina dospívajících thajčanů je vysvětcena za mnichy což je považované za významnou změnu v jejich životě. Obvykle žijí několik měsíců v klášteře, čím si v očích ostatních vyslouží většího uznání ( tak jistě jako i jejich rodiny ). Do kláštera vstupuje jen málo thajských žen.

Základní zásady Budhizmu

     Budhistické učení zahrnuje hodně stavů pozemských a nebeských království. Budhisti věří v neustále reinkarnaci a proto je každý život ovlivněný činy a skutky v předcházejících životech. Tuto zásadní filozofii příčiny a následku, volající karma, ztělesňuje tzv. Kolečko zákona. Osvícení ( nirvána ) je jediný stav, kterým se končí cyklus znovuzrození. Aby budhisti dosáhli tohoto stavu, snaží se si vypěstovat morálku, meditovat a dosáhnout moudrosti ( třech pilířů ). V tom jim pomáhá dodržování určitých zásad chovaní, ale aj základní principy tolerance a nenásilně.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz